نصیحت های بنی صدر به اوباما

به گزارش «تابناک»، ابوالحسن بنی‌صدر، رئیس‌جمهور معزول ایران، با فرستادن یادداشتی به روزنامه سعودی «الشرق الاوسط»، یادآور شده است که تحریم‌ها علیه ایران نتیجه عکس می‌دهد و ایرانی‌ها همواره خود را برای اینگونه تحریم‌ها و تهدید‌ها آماده کرده‌اند.

بنی‌صدر معزول ـ که این روزنامه لندنی او را «نخستین رئیس‌جمهور ایرانی در تبعید» معرفی می‌کند ـ در ادامه می‌نویسد: به اوباما پیشنهاد می‌کنم تندتر از پیشینیان خود نرود و با مطالعه سی سال گذشته و چگونگی برخورد ایران با مشکلات تصمیم‌گیری کند و بداند از اینکه ایران را به وسیله دیگران تهدید کند، نتیجه مثبتی نخواهد گرفت.

نخستین و تنها رئیس‌جمهور معزول ایران، در ادامه با اشاره به روند دمکراسی در ایران می‌افزاید: اگر ایران بخواهد به عنوان یک کشور دمکراتیک در جهان مطرح شود، باید بسیاری از سیاست‌های گذشته را اصلاح کند و به مردم اجازه دهد، راه خود را که سال‌هاست برگزیده‌اند، ادامه دهند.

«الشرق الاوسط» در پایان این یاداشت می‌نویسد: «ابوالحسن بنی‌صدر» به اوباما نصیحت کرده که با ایرانی‌ها درگیر نشود و اجازه دهد، آنان مشکلات خود را با شیوه‌هایی که خود می‌دانند، حل و فصل کنند.

منبع : تابناک

بازدید : 3959

نماد اعتماد
logo-samandehi