هدیه ۲٫۳ میلیارد دلاری Google به مناسبت سال نو

به نقل از پایگاه اینترنتی CnetNews شرکت گوگل به مانند سنت همه شرکت‌ها در آغاز سال نو به کارمندانش هدیه می‌دهد.

سال پیش این هدیه یک تلفن همراه آندروئید(G1) بود و در سال قبل تر از آن نیز گوگل به هر کدام از کارمندانش ۱۰۰۰ دلار خالص بدون مالیات هدیه داد.

پیش بینی کارشناسان این بود که امسال نیز گوگل به کارمندانش یک دستگاه تلفن همراه Nexus One را هدیه دهد که با توجه عدم عرضه عمومی کمی بعید به نظر می‌رسد.

در ماه مارس گوگل تقریبا به تمامی کارمندان خود امکان خرید سهام این شرکت را بدین صورت که سهامی که درسال ۲۰۰۷ در حدود ۷۴۰ دلار ارزش داشت را با قیمتی در حدود ۳۰۰ دلار دریافت کنند اعطاء کرد.

البته در حدود ۸۵ درصد پرسنل گوگل این سهام را که افت قیمت شدیدی پیدا کرده بود را خریداری کردند زیرا آنها به گوگل و مدیران خود اعتقاد داشتند و داستان از این جا شروع شد.

برای اولین بار بعد از دو سال افت قیمت وحشتناک، سهام ۳۰۰ دلاری کارمندان گوگل به ۶۱۷ دلار رسید و این یعنی دو برابر مقدار سرمایه گذاری پرسنل بود و از آنجایی که کارمندان در حدود ۷٫۶ میلیون سهام را خرید و فروش کرده بودندثروتی در حدود ۲٫۳ میلیارد دلار نصیب کارمندان گوگل شد و با تخمین اینکه گوگل در حدود ۲۰ هزار کارمند دارد برای هر کدام از پرسنل در حدود ۱۱۷ هزار دلار سود آوری داشته است که البته این مقدار سود دهی برای تمامی ۳۶۰ میلیون سهام گوگل با سود دهی کمتر نیز بوده است.

بازدید : 3229

نماد اعتماد
logo-samandehi