خیانت به رئیس مافیا از طریق سایت فیس بوک !

پلیس ایتالیا موفق شد، یکی از ۱۰۰ تبهکار مهم این کشور که به عنوان سرکرده باندهای مافیایی نیز ماهها تحت تعقیب قرار داشت را به لطف علاقه فراوان به شبکه های اجتماعی و به خصوص سایت فیس بوک دستگیر نماید.

این فرد تبهکار با نام مستعار “Scarface” برگرفته از فیلم سینمایی آل پاچینو در فیس بوک به فعالیت می پرداخت.

“پاسکال منفردی” ۳۳ ساله، در حقیقت ریاست مافیا در بخش Calabria از نواحی جنوبی ایتالیا را بر عهده داشت. پلیس ایتالیا پس از هر بار وارد شدن او به صفحه فیس بوک با استفاده از فناوری های پیشرفته، سیگنال های دریافتی اینترنت او را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و سرانجام موفق به دستگیری او شد.

منفردی، در روز سه شنبه در حالیکه تنها در آپارتمان خود زندگی می کرد و پس از آنکه محل اقامتش توسط بیش از ۵۰ پلیس به محاصره در آمده بود، بازداشت شد.

هنگامیکه گزارشگر ABC News از رئیس پلیس درباره خطر استفاده افراد تبهکار از اینترنت سوال نمود او پاسخ داد: “این روزها تبهکاران نیز مجبور هستند برای برقرار ارتباط با شبکه های خود از تلفن های همراه، اینترنت و پیام های کوتاه استفاده نمایند. ”

به گفته رئیس پلیس ایتالیا، منفری از فیس بوک برای ارتباط با زیر مجموعه هایش استفاده می کرده و برخی از پیام های ارسالی از طرف او نیز به صورت کد شده بوده اند.

منبع: وین بتا

بازدید : 2734

نماد اعتماد
logo-samandehi