اعتیاد اینترنتی، معضل اجتماعی کره جنوبی

طی ماههای اخیر تعداد جرائم ناشی از اعتیاد اینترنتی در کشور کره جنوبی به شدت افزایش یافته و معمولا تیتر یک اخبار روزنامه های این کشور به جرایم صورت گرفته از سوی معتادان به اینترنت اختصاص دارد.

به گزارش ICTPRESS به نقل از " تی جی دیلی"، کره جنوبی به عنوان یکی از کشورهایی که بالاترین تعداد کاربران اینترنتی در جهان را دارد عنوان یکی از دارندگان بالاترین تعداد معتادان اینترنتی را نیز به خود اختصاص داده است.

گزارش ها حاکی است یکی از مواردی که بسیاری از سازمان ها و ارگان‌های مسوول در کره را به شدت نگران سلامت و بهداشت روانی معتادان اینترنتی کرده زوج جوانی بود که به دلیل پرداختن به بازیهای آنلاین و شرکت در کلوپ های آنلاین از نوزاد سه ماهه خود غافل شدند و کودک را تا حد مرگ گرسنه نگاه داشته اند.

از سوی دیگر مرد 32 ساله ای که 5 روز مداوم بدون آب و غذا تمام وقت خود را در فضای آنلاین گذرانده بود به دلیل ضعف جسمی جان خود را از دست داد.

طبق گفته متخصصان این گونه جرایم بیانگر چهره تاریک فرهنگ استفاده از اینترنت در کشور کره است و تعداد مرگ و میر ناشی از وقت گذرانی بی رویه در فضای آنلاین نشان می دهد که اعتیاد اینترنتی یک معضل اجتماعی بزرگ برای کشور کره جنوبی است .

بررسی های انجام شده از سوی سازمان های مسوول در این کشور نشان می دهد که حدود 8/8 درصد کل تعداد کاربران اینترنتی معادل 2 میلیون نفر در این کشور به اعتیاد اینترنتی مبتلا هستند.

منبع: فاوا نیوز

بازدید : 2836

نماد اعتماد
logo-samandehi