نرم افزاری برای ترک اعتیاد اینترنتی !

کره جنوبی از سال آینده به معتادان اینترنتی و معتادان بازیهای رایانه ای به صورت مجانی نرم افزاری ارائه خواهد داد که با آن زمان وقت گذرانی در اینترنت و یا زمان انجام بازیهای رایانه ای را تنظیم خواهند کرد.

به گزارش ICTPRESS به نقل از " کامپیوترورلد"، بررسی ها نشان می دهد که کره جنوبی با داشتن بیش از 2 میلیون معتاد اینترنتی بیشترین جمعیت معتادان اینترنتی را در خود جای داده و برای مبارزه با این روند رو به رشد متخصصان این کشور موفق به عرضه دو نوع نرم افزار  شده اند.

در نوع اول این نرم افزارها بر اساس توافقی که با کاربر صورت می گیرد رایانه را در زمان تعیین شده خاموش می کند اما در نوع دوم رایانه به طور خودکار بازیهای رایانه ای سخت و سخت تر می کند که این امر موجب خستگی و کسلی کاربر شده و وی را از ادامه بازی منصرف می کند.

تولید این نرم افزارها بخشی از برنامه های وزارت مدیریت مردمی در کره جنوبی برای مبارزه با معضل رو به گسترش اعتیاد اینترنتی و اعتیاد بازیهای رایانه ای است  که هم اکنون بسیاری از اقشار مختلف جامعه در تمامی سنین را مبتلا کرده است.

طبق این گزارش هم اکنون 8/8 درصد کاربران اینترنتی در کره جنوبی به اعتیاد اینترنتی مبتلا هستند که طبق پیشبینی ها با اجرای برنامه های پیشگیرانه این رقم تا سال 2012 با 5 درصد کاهش همراه خواهد شد.

منبع: فاوانیوز

بازدید : 3098

نماد اعتماد
logo-samandehi