دانلود برنامه استراتژیک شرکت کندر

مقدمه
فرد دیوید مدیریت استراتژیک را اینگونه تعریف نموده است :
« مدیریت استراتژیک هنر و علم تدوین، اجرا و ارزیابی تصمیمات وظیفه ای چندگانه است که سازمان را قادر می سازد به هدف های بلند مدت خود دست یابد. »
ضرورت توجه به مدیریت استراتژیک از آن جهت است که با استفاده از روش های خاص، بیم ها و تهدیدهای احتمالی را بازشناسایی کرده و با بکاربستن تمهیدات لازم آن ها را به فرصت های نیکو مبدل می کند بر پایه این شیوه تفکر، مدیران در همه بخش های زندگی باید به بررسی در افق کار خود بپردازند و از آنچه پیش بینی می شود برنامه ای شایسته و کارساز فراهم آورند. مدیریت استراتژیک نه تنها از همه روش های معمول برای بررسی و دریافت پدیده ها بهره می گیرد که خود با تکیه بر اصول و قواعدی تازه می کوشد تا خواستهای احتمالی را به کامیابی های قطعی مبدل سازد و توان پایندگی سازمان ها را افزایش دهد.
به دیگر سخن در عرصه بسیار پیچیده فعالیت های صنعتی، بازرگانی و اقتصادی، تعدد عوامل تاثیرگذار، سرعت تغییر و تحولات، علاقمندی سازمان ها به کسب موفقیت و بقای بلند مدت برنامه ریزی استراتژیک را ضرورتی اجتناب ناپذیر کرده است از این رو در گزارشی که در پیش رو دارید تلاش نموده ام تا مطابق با فرمت و چارچوب ارائه شده، برنامه ریزی استراتژیک شرکت کندر را تهیه نمایم. لذا در ابتدای این گزارش تصویری از وضعیت شرکت و دورنمای آن بطور مختصر شرح داده شده و در ادامه بر طبق الگوی مورد نظر، چشم انداز، ماموریت، و اهداف کلان شرکت تعیین و سپس با استفاده از تکنیک های EFE و نیروهای رقابتی 5 گانه پورتر اقدام به تجزیه و تحلیل محیط خارجی نموده و نیز از تکنیک IFE و زنجیره ارزش مایکل پورتر برای تجزیه و تحلیل محیط داخلی کمک می گیریم  و در نهایت با استفاده از مدل های SWOT   , SPACE و GE به تعیین و ارائه  استراتژی های لازم می پردازیم.

خلاصه ای از وضعیت شرکت کندر
شرکت کندر در تاریخ 7/1/1370 هجری شمسی در شهرک صنعتی شهرستان سمنان و با هدف تولید مواد شوینده، آرایشی و بهداشتی توسط برادران محمدخانی بصورت سرکت سهامی خاص تاسیس گردید. البته این شرکت از ابتدای فعالیت خود تاکنون تمام تمرکز خود را به تولید مواد شوینده و بهداشتی اختصاص داده است و هنوز بسمت تولید محصولات آرایشی دورخیز ننموده است. این شرکت با سرمایه در گردشی بالغ بر 50 میلیارد در سال بیش از 450 کارمند دارد که شامل کارکنان شرکت کندر در سمنان و شعبه مرکمزی در تهران و شرکت پارس بین الملل می باشد. در سبد محصولات این شرکت می توان محصولاتی از قبیل پودر دستی لباسشویی، پودر لباسشویی ماشینی، پودر کف شوی، خمیردندان دارچینی، خمیر دندان دو رنک آنزیم دار، مایع ظرفشویی ( با 3 رایحه لیمو، سیب، توت فرنگی ) مایع دستشویی شفاف با 4 رایحه، مایع دستشویی بانو با 4 رایحه، شیشه پاک کن، شامپو فرش، سفیدکننده لباس، نرم کننده حوله و لباس، مایع لباسشویی با لکه بری و دوده بری و گاز پاک کن را مشاهده نمود. این شرکت برای مارک گذاری محصولات خود از سیاست مارک گذاری مختلط استفاده می نماید بنحوی که محصولات آن برای مصرف کننده ایرانی با برندهایی همچون بانو، ABC، عاج و رخت و بری مصرف کننده خارجی با برندهایی همچون پونل، دلتا، آبان و پریا شناخته شده است. لازم به توضیح است که محصولات از نظر کیفیت یکسان بوده و تنها تفاوتشان در برند و بسته بندی می باشد. عمده صادرات شرکت به کشور عراق می باشد سایر بازارهای بالفعل صادراتی برای محصولات شرکت کشورهای آسیای میانه همچون گرجستان، تاجیکستان و کشورهایی نظیر پاکستان و اخیرا کویت می باشند. کشورهایی نظیر کشورهای آفریقایی نیز بعنوان بازار بالقوه تمایل زیادی به واردات محصول این شرکت دارند که بنا به دلایلی نظیر مشکل حمل و نقل تاکنون صادرات به این قاره میسر نشده است. صادرات بیشتر از طریق واسطه ها صورت می گیرد البته در برخی از کسورها نمایندگی نیز وجود دارد.
این شرکت در صنعتی فعالیت می کند که رقبای قدرتمندی که از تجربه و سابقه طولانی و تخصص بالایی برخوردار بوده و برند شناخته شده ای در اذهان مردم دارند. شرکت هایی همچون تولی پرس، پاکسان، پاکنام، هنکل / پاک وش، کف، کندر و پاکشو.
از جمله مهمترین مشکلات گریبان گیر این صنعت تحریم ایران از سوی جوامع بین الملل و متعاقب آن دشواری در امر صادرات می باشد. همچنین در این صنعت بر اساس تحقیقات صورت گرفته رقابت بر سر قیمت است تا سایر عوامل هرچند کیفیت محصولات نیز از نظر مشتریان دور نیست. اخیرا دولت حمایت های یارانه ای خود را از این صنعت برداشته که در نتیجه آن تامین مواد اولیه مورد نیاز برای شرکت های فعال در این صنعت دشوار گشته است.
لذا با توجه به توضیحات فوق و با استفاده ز طلاعاتی که دراختیار اینجانب قرار گرفته است برنامه ریزی استراتژیک شرکت کندر را به شرح ذیل می نگارم...

برای مشاهده گزارش کامل برنامه ریزی استراتژیک شرکت کندر، فایل ضمیمه را دریافت کنید.

کد محصول : 2458
حجم : 306.00 کیلوبایت
بازدید : 19829
قیمت : 6500 تومان
خرید محصول
پیش فاکتور «مرجع علوم مدیریت ایران»
کد محصول 2458
نام محصول دانلود برنامه استراتژیک شرکت کندر
قیمت فقط 6500 تومان
مالیات و سایر هزینه ها صفر
مبلغ قابل پرداخت 6500 تومان
*** توصیه می کنیم قبل از ورود به درگاه پرداخت، راهنمای خرید را ملاحظه فرمایید.
ورود به درگاه پرداخت