ارزیابی نقش مدیریت منابع انسانی (HRM) در استقرار مدیریت کیفیت جامع (TQM)

چکیده:
بازار رقابتی امروز دارای تغییرات سریع و زیادی در عرضه محصولات متنوع و با کیفیت شده است که ریشه اصلی این تغییرات در نیازها و خواسته های مشتریان می باشد. لذا سازمانها و شرکت های تولیدی و خدماتی به منظور پاسخگویی مطلوب به نیازهای فراوان و متنوع مشتریان و نیز موفقیت در بازار مستمرا تلاش می نمایند تا با بهره مندی از نظامهای مدیریت کیفیت از جمله TQM به اهداف خود نائل شوند.
تمامی نظامهای تدوین شده در امر کیفیت، تلاش خود را معطوف به کسب اهداف استراتژیک و مزیت رقابتی گردانیده اند. اما آنچه در این میان مهم به نظر می آید اهمیت منابع انسانی در این نظامها و نقش آن در تحقق اهداف مورد نظر است. توجه عمیق به منابع انسانی به عنوان برجسته ترین عامل مزیت رقابتی در رشد توسعه، کارآفرینی و متعاقب آن تمایز سازمانها از یکدیگرنقش کلیدی ایفا نموده است.
نکته مهمی که از ابتدا باید در نظر داشت آن است که مدیریت منابع انسانی ارتباط با افراد است. ارتباط با مهمترین منبع سازمان که عامل اصلی قدرت در هر سازمان و شرکت کننده در تمامی فعالیت های سازمان می باشد. این نیرو در سازمان بنام پرسنل نامیده می شود که محرک آن است. زیرا شیوه و روش رفتار و عملکرد این نیروها است که به طور مستقیم به کیفیت محصولات و خدمات اثر می گذارد.
طرح ها، خط مشی های، برنامه ریزی ها و اجرای صحیح امور و کنترل آن به وسیله این عامل انجام می گیرد. آگاهی از منابع دیگر و استفاده از آنها کاری است ساده ولی آماد ه کردن و در اختیار گرفتن و رهبری صحیح نیروی انسانی به سوی هدفی مشخص کاری مشکل است. زیرا انسان ها آمیخته از تمایلات، افکار، نیازها و ارزش هاست و برای آنکه بتوان او را وادار ساخت که از سوی میل نیروی فکری و جسمی خود را برای حصول موفقیت آمیز هدفهای سازمان بکار ببندد باید نیازهای او را برآورد.
امروزه نقش و اهمیت نیروی انسانی و فرآیند تولید جوامع بشری به عنوان مهمترین علل جلوه گر مشخص شده، که در نیم قرن گذشته بخش قابل توجهی از پیشرفت کشورهای توسعه یافته مرهون تحول در نیروی انسانی کارآزموده و متخصص آنها بوده است. نگاهی بر مراحل تمدن بشری این موضوع را روشن می سازد که نقش انسان از نیروی کار ساده بر سرمایه انسانی که مهمترین عامل تولید با کیفیت بشمار می رود، تکامل یافته است. بنابراین دستیابی به اهداف کیفیتی سازمان مستلزم برخورداری از افراد مناسب با مهارتهای مناسب، در مکان مناسب و در زمان مناسب می باشد که همگی آنها در قلب مدیریت موفق منابع انسانی قرار دارد.
مدیریت کیفیت جامع نگرشی است که در دنیا قدمتی بیش از 50 سال دارد و در کشورما تحقیقات محدودی بر روی آن انجام شده است. شرکت ها ی محدودی در ایران این نظام را بکار گرفته اند و به موفقیت های نسبی هم دست یافته اند. ولی عملا کمتر شرکتی موفق به اجرای کاملا موفق آن شده است، به همین دلیل کیفیت محصولات تولیدی در اکثر تولیدات داخلی قابل رقابت با محصولات مشابه ژاپنی، امریکایی و اروپایی نبوده است.

در این تحقیق سعی شده است با پرداختن به بعد مدیریت منابع انسانی نیمرخی از مدیریت کیفیت جامع تصویرگردد تا با طرح مقولاتی چون استخدام و انتصاب، آموزش، انگیزش و ارزیابی منابع انسانی به بررسی نقش و تاثیر آنها در پیاده سازی اصول TQMپرداخته شود و با بیان ضرورت های برنامه ریزی و عوامل موثر در بهره وری منابع انسانی تاثیر کاربردی منابع انسانی را به عنوان بستر پیاده سازی مدیریت کیفیت جامع در یک سازمان کیفیت گرا و مشتری مدار که می خواهد از طریق رضایت و مشارکت کلیه کارکنان به این مهم نایل شود تبیین نماید.

به کوشش محمد کارگر شورکی

کد محصول : 273
حجم : 149.50 کیلوبایت
بازدید : 7392
قیمت : 1000 تومان
خرید محصول
پیش فاکتور «مرجع علوم مدیریت ایران»
کد محصول 273
نام محصول ارزیابی نقش مدیریت منابع انسانی (HRM) در استقرار مدیریت کیفیت جامع (TQM)
قیمت فقط 1000 تومان
مالیات و سایر هزینه ها صفر
مبلغ قابل پرداخت 1000 تومان
*** توصیه می کنیم قبل از ورود به درگاه پرداخت، راهنمای خرید را ملاحظه فرمایید.
ورود به درگاه پرداخت

نماد اعتماد
logo-samandehi