در ایران می مانم همه ی 172 میلیارد تومان را سرمایه گذاری می کنم

محمد جابریان که بعد از حدود دو سال از انجام معامله بلوک 5/30 درصدی فولاد خوزستان به ارزش 1364 میلیارد تومان موفق به دریافت 172 میلیارد تومان وجه پرداختی شده، بار دیگر بعد از گذشت 23 ماه در صدر اخبار اقتصادی و خصوصا حوزه بازار سرمایه قرارگرفته است.

وی که 7 تیر ماه 87 در جریان عرضه بلوک 5/30 درصدی فولاد خوزستان با انجام معامله 1364 میلیارد تومانی گوی رقابت را از نهادهای شبه دولتی عظیم ربود، شاید این روزها از سرخوش‌ترین تجار و سرمایه‌گذارانی باشد که موفق شد این بار گوی سبقت را از سازمان خصوصی سازی برباید.

سازمان خصوصی‌سازی در حالی بعد از توفیق در عرضه های خرد سهام شرکت های بزرگ و مشمول اصل 44 ملی مس و فولاد مبارکه در 15 بهمن و 21 اسفندماه 85 اقدام به عرضه اولیه سهام فولاد خوزستان در بهار 86 کرد که درست یک‌سال بعد، یعنی در تیر ماه 87 بیش از 660 میلیون سهم فولاد خوزستان به ارزش پایه هر سهم 630 تومان را روانه میز فروش نمود و درنتیجه رقابت فشرده و سنگین جابریان با شستا و صندوق بازنشستگی کشوری و دیگر بزرگان بازار سهام، این تعداد سهام به ارزش 1364 میلیارد تومان و به قیمت هر سهم 2007 تومان، معامله شد.

عاقبت وی با صدور رای شعبه 19 مجتمع قضایی شهید بهشتی موفق به مسدود کردن حساب سازمان خصوصی سازی و سپس دریافت چند فقره چک از شرکت سپرده گذاری مرکزی ( که متولی نقل و انتقال سهام و دریافت و پرداخت‌ها است) در روزهای اخیر شد.

در این رابطه، محمد جابریان در پاسخ به این سوال که در این مدت با چه استرس‌ها و ضررهایی مواجه بوده است، گفت: با 172 میلیارد تومان می‌خواهم آدامس بخرم، قاقالی بخرم، پفک بخرم...

وی درخصوص خوشحالی‌‌اش افزود: طبیعی است. هر کسی هم جای من باشد، خوشحالی می کند. بالاخره موفق به دریافت حقم شدم.

جابریان در ادامه اظهار داشت: از شوخی گذشته همچنان در ایران می‌مانم و در صنایع فولادی، بورس و هر صنعت و شرکت آینده داری سرمایه‌گذاری می‌کنم.

وی درخصوص اینکه اگر این حجم از پول را جای دیگری سرمایه گذاری می کردید چقدر می توانستید سود کنید، گفت: معلوم نیست، شاید هم ضرر می‌کردم. این در حالی است که سهام فولادخوزستان نسبت به تیرماه 87 گران تر شده است. آن زمان هر سهم این شرکت 630 تومان بود، اما امروز به 670 تومان رسیده است. اما دعا می کنم صاحبان این کارخانه هم خیرش را ببینند. چرخش باید بچرخد؛ چون به هر حال حدود 10 هزار نفر کارمند و کارگر دارد.

این سرمایه‌گذار در پاسخ به اینکه در این مدت کمتر از 2 سال دلهره هم داشتید، گفت بله، طبیعی بود. اما ضرب المثلی بین تجار هست که می‌گوید «تاجر یه جیب اش برای سوده، یه جیب اش هم برای ضرر».

جابریان با توجه به مشکلاتی که برایش پیش آمد، اعلام کرد: باز هم اگر سهام و شرکت ارزشمندی باشد، همین امروز سرمایه گذاری می کنم؛ مخصوصا در شرکت های فولادی. ضمنا اگر عمری باشد، یک روزی کارخانه فولاد می زنم.

وی در پایان با توصیه‌هایی به دیگر تجار بخش خصوصی کشور اظهار داشت: آدم‌های ریشه‌دار هیچ وقت مملکت خودشان را رها نمی کنند و نمی‌روند.

بازدید : 3105

نماد اعتماد
logo-samandehi