دانلود پرسشنامه : رفتار شهروندی سازمانی

هدف پرسشنامه :  این پرسشنامه  با توجه به مؤلفه‌های رفتار شهروندی سازمانی ارائه شده بوسیلة «اورگان»  که برای سنجش رفتار شهروندی سازمانی در شرایط فرهنگی آمریکا طراحی شده و همچنین مؤلفه‌های OCB که شده بوسیله «فارح» و همکارانش   برای فرهنگ کشور چین، ارائه شده مدل مفهومی تلفیقی ایجاد گردیده است که سه مؤلفه‌ مشترک دو مدل مذکور و چهار مؤلفه دیگر آنها، عناصر مدل مفهومی جدید را تشکیل می‌دهد. این مؤلفه‌ها عبارتند: آداب اجتماعی، نوع دوستی، وجدان کاری، جوانمردی، نزاکت، هماهنگی متقابل شخصی و محافظت از منابع سازمان.

نحوه تکمیل : برای سنجش هر یک ازابعاد رفتار شهروندی سازمانی از عبارات مختلفی در هفت دسته جداگانه استفاده شده است که دارای طیف چهار گزینه ای از خیلی کم تا خیلی زیاد است.

توضیحات : سوالات این پرسشنامه به صورت 4 گزینه ای و  نحوه امتیاز بندی و تفسیر نتایج به صورت کامل تشریح شده است.

تعداد سوالات:  27

نوع فایل : Word 2007

روایی و پایایی : این پرسشنامه، ترجمه ی یک پرسشنامه استاندارد خارجی است که به زبان فارسی برگردانده شده است. لذا روایی و پایایی این پرسشنامه در ایران مورد بررسی قرار نگرفته و در صورت لزوم، محققان باید نسبت به بررسی روایی و پایایی این پرسشنامه اقدام نمایند. منبع : منبع : مقیمی، سید محمد و رمضان، مجید، 1390، پژوهشنامه مدیریت، جلدسوم، انتشارات راه‌دان، تهران.

***************************************************************
توجه : حق انحصاری انتشار نسخه الکترونیکی پرسشنامه های «پژوهشنامه مدیریت» در اختیار مرجع علوم مدیریت ایران (سایت e-Modiran.com) می باشد و هرگونه نسخه برداری و بازنشر این آثار پیگرد قانونی خواهد داشت.
***************************************************************

کد محصول : 3983
حجم : 27.14 کیلوبایت
بازدید : 30979
قیمت : 6500 تومان
خرید محصول
پیش فاکتور «مرجع علوم مدیریت ایران»
کد محصول 3983
نام محصول دانلود پرسشنامه : رفتار شهروندی سازمانی
قیمت فقط 6500 تومان
مالیات و سایر هزینه ها صفر
مبلغ قابل پرداخت 6500 تومان
*** توصیه می کنیم قبل از ورود به درگاه پرداخت، راهنمای خرید را ملاحظه فرمایید.
ورود به درگاه پرداخت