دانلود پرسشنامه : سنجش میزان گرایش به معنویت

هدف پرسشنامه : پرسشنامه مذکور میزان گرایش به معنویت را در افراد مورد سنجش قرار می‌دهد. چارچوب اصلی این پرسشنامه استاندارد متعلق به Robert Cloninger از روانشناسان دانشگاه واشنگتن و نویسنده کتاب مشهور Feeling Good: The Science of Well-Being با عنوان "how spiritual are you "است. لیکن سوالات پرسشنامه با توجه به چهارچوبِ معنویتِ اسلامی در مقاله¬ی (منبع : مقیمی و همکاران، 1386) مورد جرح و تعدیل جدی قرار گرفته¬است.  

نحوه تکمیل : به منظور انعکاس بهتر نظرات پاسخ¬دهندگان طیف دونقطه¬ای پرسشنامه¬ی اولیه (غلط، درست) به طیف پنج گزینه ای لیکرت تبدیل گردیده است که پاسخگویان درجه موافقت خود با جملات زیر را با انتخاب یکی از گزینه‌های:کاملاً موافق، موافق، ممتنع (نه موافق و نه مخالف)، مخالف، کاملاً مخالف مشخص می نمایند.

توضیحات : سوالات این پرسشنامه به صورت 5 گزینه ای طراحی شده و نحوه امتیاز بندی و تفسیر نتایج به صورت کامل تشریح شده است.

تعداد سوالات:  21

نوع فایل : Word 2007

روایی و پایایی : این پرسشنامه، ترجمه ی یک پرسشنامه استاندارد خارجی است که به زبان فارسی برگردانده شده است. لذا روایی و پایایی این پرسشنامه در ایران مورد بررسی قرار نگرفته و در صورت لزوم، محققان باید نسبت به بررسی روایی و پایایی این پرسشنامه اقدام نمایند. منبع : منبع : مقیمی، سید محمد و رمضان، مجید، 1390، پژوهشنامه مدیریت، جلد چهارم، انتشارات راه‌دان، تهران.

***************************************************************
توجه : حق انحصاری انتشار نسخه الکترونیکی پرسشنامه های «پژوهشنامه مدیریت» در اختیار مرجع علوم مدیریت ایران (سایت e-Modiran.com) می باشد و هرگونه نسخه برداری و بازنشر این آثار پیگرد قانونی خواهد داشت.
***************************************************************

کد محصول : 4079
حجم : 24.29 کیلوبایت
بازدید : 9871
قیمت : 5000 تومان
خرید محصول
پیش فاکتور «مرجع علوم مدیریت ایران»
کد محصول 4079
نام محصول دانلود پرسشنامه : سنجش میزان گرایش به معنویت
قیمت فقط 5000 تومان
مالیات و سایر هزینه ها صفر
مبلغ قابل پرداخت 5000 تومان
*** توصیه می کنیم قبل از ورود به درگاه پرداخت، راهنمای خرید را ملاحظه فرمایید.
ورود به درگاه پرداخت

نماد اعتماد
logo-samandehi