دانلود خلاصه کتاب استراتژی رقابتی (تکنیک های تحلیل صنعت و رقبا)

کتاب استراتژى رقابتى که حاصل تحقیقات مایکل ای پورتر در زمینه اقتصاد صنعتى و استراتژى کسب وکار و همین‏طور مدیریت اجرایى در مدرسه مطالعات بازرگانى هاروارد است،   از معتبرترین کتب موجود در رشته خود مى‏باشد که گذر زمان از اعتبار آن نکاسته است. شاهد این مدعا تجدید چاپ 60 باره آن در ایالات متحده و کشورهاى انگلیسى زبان در صدها هزار جلد و ترجمه به 19 زبان زنده جهان است که برگردان فارسى آن بیستمین ترجمه آن مى‏باشد. این کتاب توسط  آقای دکترجهانگیر مجیدی، مدیر دفتر خوشه های صنعتی سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران، وآقای عباس مهرپویا به فارسی برگردانده شده است.

هدف از انتخاب و ترجمه این کتاب گران‏سنگ آشنا کردن محافل سیاستگذارى، دانشگاهى، صنعتى و مشاوره‏اى با بحث‏هایى است که شناخت آنها با وجود پیچیدگى‏هاى روزافزون رقابت در پهنه بازار جهانى تبدیل به یک باید شده است. این کتاب و نظریات آن هم اکنون در اختیار دانشجویان دانشکده‏هاى بازرگانى در نقاط مختلف دنیا قرار دارد و آنها به‏طور یکسان در دوره‏هاى سیاست‏گذارى یا استراتژى و به‏ویژه دوره‏هاى تخصصى مربوط به استراتژى رقابتى به مطالعه آن مى‏پردازند. این کتاب همچنین یکى از منابع مطالعاتى در حوزه‏هاى اقتصاد، بازاریابى، مدیریت فناورى و سیستم‏هاى اطلاعاتى مى‏باشد. این کتاب براى اشخاصی که نیاز به تهیه نوعى استراتژى در یک زمینه کارى خاص دارندو مى‏خواهند شناخت بیشترى در مورد صنعت رشته فعالیت خود و رقبایشان  کسب کنند، و همین‏طور براى محققینى که سعى در شناخت بیشتر فرآیند رقابت دارند، نوشته شده است.  

استراتژى رقابتى ارائه‏ دهنده چارچوبى غنى براى شناسایى عوامل زیربنایى رقابت در صنایع  است. چارچوب مذکور تفاوت‏هاى عمده موجود در بین صنایع و چگونگى تکامل آنها را نشان مى‏دهد و همینطور به شرکت‏ها کمک مى‏کند تا به موفقیتى منحصربه‏فرد دست یابند. استراتژى رقابتى، ابزارهایى را براى شناخت توان و میزان ناهمگنى صنایع و شرکت‏ها به‏دست مى‏دهد. این کتاب همچنین با تعریف مزیت رقابتى از طریق هزینه و تنوع محصول به آن ساختار مفهومی بخشیده و مزیت رقابتى را به سودآورى مرتبط می سازد. استراتژى رقابتى یک رشته از پدیده‏هایى را مشخص کرده است که اقتصاددانان مجهز به تکنیک‏هاى جدید نظریه‏بازى‏ها، براى اولین‏بار، سعى  به کشف آن از طریق محاسبات ریاضى کردند. استراتژى رقابتى نه تنها به‏طور وسیعى در آموزش بکار گرفته شده بلکه باعث ایجاد نوعى انگیزه گشته و به عنوان نقطه آغازى براى دیگر تلاش‏ها در راستاى کمک به ایجاد ارتباط اندیشه‏هاى اقتصادى و فعالیت‏ها عمل کرده است.

در این کتاب چارچوب جامعى از تکنیک‏هاى تحلیلى ارائه شده است تا به شرکت این توان را بدهد که صنعت مورد فعالیتش را به‏طورکلى مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد، سیر پیشرفت آن را در آینده پیش‏بینى کند، رقبایش را بشناسد و موقعیت خود را بهتر درک کند تا این تحلیل‏ها را به‏صورت استراتژى رقابتى در کسب وکار خاصى درآورد. کتاب حاضر به سه بخش تقسیم شده است.

عنوان کامل کتاب : استراتژی رقابتی، تکنیک های تحلیل صنعت و رقبا

نویسنده کتاب : مایکل پورتر

تعداد صفحات فایل خلاصه شده: 121 صفحه

 

کد محصول : 453
حجم : 774.87 کیلوبایت
بازدید : 21447
قیمت : 5000 تومان
خرید محصول
پیش فاکتور «مرجع علوم مدیریت ایران»
کد محصول 453
نام محصول دانلود خلاصه کتاب استراتژی رقابتی (تکنیک های تحلیل صنعت و رقبا)
قیمت فقط 5000 تومان
مالیات و سایر هزینه ها صفر
مبلغ قابل پرداخت 5000 تومان
*** توصیه می کنیم قبل از ورود به درگاه پرداخت، راهنمای خرید را ملاحظه فرمایید.
ورود به درگاه پرداخت

نماد اعتماد
logo-samandehi