دانلود پرسشنامه : استانداردهای عملکردی برای متقاضیان معلمی

هدف: استانداردهای معلم جدید درایالت کنتاکی تا اندازه‌ای وظایفی که باید بوسیله معلم انجام شود را شرح می‌دهد (برنامه، تدریس، ارزیابی یادگیری، ارزیابی نحوة تدریس). هریک از استانداردهای معلم جدید شامل یک عبارت استاندارد کلی است که دارای مجموعه‌ای از معیارهای عملکرد است که باید در قضاوت کیفیت عملکرد متقاضیان معلمان سال اول که با وظایف آموزشی خاصی عرضه شده است، مورد استفاده قرار گیرد.
(Kentucky Education Professional Standards Board, 1999, P. 5)
استانداردهای معلم جدید شرح می‌دهد که معلم سال اول باید چه چیزی را بداند و قادر به انجام موقعیتهای آموزشی واقعی و محتوای علمی، رفتارهای آموزشی و فرآیندهای تعلیمی که برای ارتقاء یادگیری مؤثر دانش‌آموزان ضروری هستند. آنها بیشتر از اینکه صرفاً صلاحیتهای آموزشی را نشان دهند، دلالتهای ضمنی دیگری را به همراه دارند. آنها بر درک محتوای علمی و فعلی دلالت دارند که عملکرد کیفی و مستمر وظایف آموزشی واقعی، فرصت‌ها و زمینه‌های عملکرد بوسیله معلمانی که تازه شروع به کار کرده‌اند را فراهم می‌کند.

نحوه تکمیل: استانداردهای معلم جدید مشخص می‌کنند که دانش‌آموزان برای موفقیت در جهان آینده به چه چیزهایی نیاز دارند. بنابراین، معلمان به طراحی و اجرای برنامه تعلیمی و آموزشی می‌پردارند که توانایی‌های دانش‌آموزان را در زمینه‌های ذیل توسعه می‌دهد. برای سنجش هر یک از استانداردها از طیف پنج گزینه ای خیلی کم تا خیلی زیاد استفاده شده است.

توضیحات : سوالات این پرسشنامه به صورت 5 گزینه ای طراحی شده و نحوه امتیاز بندی و تفسیر نتایج به صورت کامل تشریح شده است.

تعداد سوالات:  6

نوع فایل : Word 2007

روایی و پایایی : این پرسشنامه، ترجمه ی یک پرسشنامه استاندارد خارجی است که به زبان فارسی برگردانده شده است. لذا روایی و پایایی این پرسشنامه در ایران مورد بررسی قرار نگرفته و در صورت لزوم، محققان باید نسبت به بررسی روایی و پایایی این پرسشنامه اقدام نمایند. منبع : مقیمی، سید محمد و رمضان، مجید، 1390، پژوهشنامه مدیریت، جلد دوازدهم، انتشارات راه‌دان، تهران.

***************************************************************
توجه : حق انحصاری انتشار نسخه الکترونیکی پرسشنامه های «پژوهشنامه مدیریت» در اختیار مرجع علوم مدیریت ایران (سایت e-Modiran.com) می باشد و هرگونه نسخه برداری و بازنشر این آثار پیگرد قانونی خواهد داشت.
***************************************************************

کد محصول : 4608
حجم : 21.53 کیلوبایت
بازدید : 6327
قیمت : 6500 تومان
خرید محصول
پیش فاکتور «مرجع علوم مدیریت ایران»
کد محصول 4608
نام محصول دانلود پرسشنامه : استانداردهای عملکردی برای متقاضیان معلمی
قیمت فقط 6500 تومان
مالیات و سایر هزینه ها صفر
مبلغ قابل پرداخت 6500 تومان
*** توصیه می کنیم قبل از ورود به درگاه پرداخت، راهنمای خرید را ملاحظه فرمایید.
ورود به درگاه پرداخت