دانلود مقاله ترجمه شده : بررسی ساختار فکری مدیریت زنجیره تأمین با استفاده از تحلیل استنادات و تحلیل شبکه های اجتماعی

عنوان انگلیسی مقاله :


The intellectual structure of the supply chain management discipline: A citation and social network analysisعنوان فارسی ترجمه :


بررسی ساختار فکری مدیریت زنجیره تأمین با استفاده از تحلیل استنادات و تحلیل شبکه های اجتماعیتعداد صفحات فایل اصلی مقاله :
35 صفحهتعداد صفحات فایل ترجمه شده : 27 صفحه◄ دانلود رایگان فایل مقاله اصلی به زبان انگلیسی

چکیده ترجمه شده :


هدف- هدف از این مقاله بررسی روش شکل گیری تفکر زنجیره تأمین طی 20 سال گذشته می باشد. این مهم با بررسی مقالات منتشر شده در 10 مجله برتر در زمینه مدیریت زنجیره تأمین صورت می پذیرد. با گسترش ادبیات مرتبط با مدیریت زنجیره تأمین، روش تحلیل ویژگی های این مجموعه مجلات در طی زمان تغییر پیدا نموده و شناسایی چالش های مهم مدیریت زنجیره تأمین در دهه جدید را قادر ساخته است.     


طرح/ متدلوژی/رویکرد- ترکیبی از روش های تحلیل شبکه های اجتماعی و تحلیل استنادات در این مطالعه مورد استفاده قرار گرفت. استنادات درون و میان مجلات جمع آوری و با معیارهای تحلیل شبکه-های اجتماعی، الگوهای ارتباطی میان و درون مجلات، انسجام مجموعه مجلات و نقش هر یک از مجلات در اشاعه دانش مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.


یافته ها- نتایج نشان داد که ساختار و محتوای موجود میان مجلات از مدیریت عملیات به سمت مدیریت زنجیره تأمین تمایل پیدا کرده است، همچنین هر چند میزان انسجام مجلات بهبود یافته است ولیکن هنوز هم خلاهایی به سبب کمبود خود استنادی متقابل میان مجلات و ظهور 3 شاخه متفاوت در مجلات به چشم می خورد.


محدودیت های تحقیق/ ملاحظات- این مطالعه منعکس دهنده میزان رشد مدیریت زنجیره تأمین با مشاهده تعدادی از مجلات آکادمیک طی 20 سال گذشته می باشد، اما می توان بازه زمانی مطالعه را گسترش داد و مجلات و مطالعات بیشتری به منظور شناسایی مسایل توسعه مورد بررسی قرار داد.


ملاحظات عملی- این مطالعه ماهیت میان رشته ای زنجیره تأمین را به اثبات رسانده و فرصتی به منظور تحقیق در مدیریت زنجیره تأمین و درک نقش محوری آن در مطالعه سیستم های درون سازمانی پدید می آورد.


اصالت/ارزش- مطالعات کتابشناختی در طی سالیان گذشته در رشته های متعددی انجام گرفته است. تحقیق در خصوص محل ارتباط دانش با خود استنادات میان مقالات و مجلات مورد مطالعه شواهد محکمی در خصوص تغییر ویژگی های این رشته ارائه نموده است.کلمات کلیدی- مدیریت زنجیره تأمین، تحلیل شبکه های اجتماعی، تحلیل استنادات، مطالعات کتابشناختی، مجلات.

کد محصول : 4849
حجم : 442.96 کیلوبایت
بازدید : 6774
قیمت : 11000 تومان
خرید محصول
پیش فاکتور «مرجع علوم مدیریت ایران»
کد محصول 4849
نام محصول دانلود مقاله ترجمه شده : بررسی ساختار فکری مدیریت زنجیره تأمین با استفاده از تحلیل استنادات و تحلیل شبکه های اجتماعی
قیمت فقط 11000 تومان
مالیات و سایر هزینه ها صفر
مبلغ قابل پرداخت 11000 تومان
*** توصیه می کنیم قبل از ورود به درگاه پرداخت، راهنمای خرید را ملاحظه فرمایید.
ورود به درگاه پرداخت

نماد اعتماد