بررسی سیستم تولید شرکت تویوتا

 این مقاله، پیدایش سیستم ساخت تویوتا را از زمان تاسیس آن در سالهای 1903 تا به الان بررسی می کند. مزیت رقابتی شرکت بر مبنای تمایز در ساخت و سیستم مدیریت مواد می باشد. مزیت رقابتی تویوتا در تمایز در ساخت و مدیریت مواد در طی 30 سال بر مبنای تجربه و نوآوری رشد کرده است. 

 

این مقاله، با یک دید کلی از زمان های تاسیس شرکت ،آن را توصیف کرده است. شرکت ریسک بسیاری را در دهه های 1930 و 1940 به جان خرید تا بتواند به بقای خویش ادامه دهد. اگر در این اصرار به ماندن در عرصه صنعت، بخش اجرایی و بخش تحلیل موفقیت به خوبی عمل نکرده بودند تویوتا هیچ وقت از روی زمین نمی توانست بلند شود و شکست می خورد. قانون ژاپن در مورد خودروهای وارداتی، شرکت های فورد و GM را مجبور کرد که در سال 1939 از زاپن خارج شوند. خروج فورد و GM باعث شد که تویوتا هیچ رقیب بزرگی نداشته باشد. بعد از این بحث، مقاله به توصیف پیدایش سیستم ساخت تویوتا می پردازد که به تولید انعطاف پذیر یا تولید کرم وار معروف است. این سیستم شامل سازماندهی، کاهش زمان بالا آمدن، پیشرفت کنترل کیفیت، و سیستم کانبان می پردازد.

و بعد، این مقاله سیستم تویوتا را که مزیت های بسیاری نسبت به رقیبان در عرصه صنعت خودرو دارد، توصیف می کند؛ شامل: کیفیت بالا و بهره وری نیروی انسانی، پایین بودن قیمت تمام شده کالا، و توانایی تولید طیف وسیعی از مدل های خودرو ها با قیمت های مناسب. بعد از آن، مقاله شرح می دهد که چگونه تویوتا سعی می کند تا نظرات مشتریانش را در مورد طراحی و تولید به دست آورد و این کار را از طریق ساخت روابط موثر با مشتریان از کانال خرده فروشان به دست می آورد. مقاله با بررسی توسعه بازار تویوتا در کشورهای خارجی، استراتژی های محصول، و تاثیر بحران مالی جهانی در سالهای 2008 و 2009  که طبق گزارش خود شرکت باعث شد تویوتا  7.8 میلیارد دلار را از دست بدهدو در کل 70 سال این اولین باری بود که شرکت یک چنین ضرری میکرد؛ و با بررسی آینده تویوتا به پایان می رسد.

 
متن فوق بخشی از ترجمه یک مطلب 38 صفحه ای انگلیسی است که یکی از کاربران محترم سایت به نام سرکار خانم ذوقیان ترجمه فرموده و برای سایت ارسال نموده اند.
 
بازدید : 5524

نماد اعتماد
logo-samandehi