راه اندازی تولید قطعات خودروهای کشاورزی از سوی یک بانوی کارآفرین

یک بانوی کارآفرین با راه اندازی تولید قطعات خودروهای کشاورزی از جمله تراکتور توانسته است گامهای موثری برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور بردارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی فاطمه کاظمی یکی از کارآفرینان برتر استان آذربایجان شرقی است. مطمئنا" آگاهی از دلایل موفقیت طرح ها و ابتکارات اقتصادی این کارآفرین می تواند برای بسیاری از شهروندان خواندنی و مفید باشد. گفت و گوی زیر را با وی بخوانید :
مدیرعامل شرکت قطعه سازان رایان تک گفت : قطع وابستگی به خارج از کشور جز از معبر همراهی و اعتماد به صنعتگران و تولیدکنندگان قطعات میسر نیست.
خانم فاطمه کاظمی از کارآفرینان برتر استان آذربایجان شرقی بامدرک M. B. A از فرانسه با راه اندازی کارگاه تولید قطعات خودرو کشاورزی از جمله تراکتور مدل فرگسون توانسته است با سرمایه ای در حدود 700 میلیون ریال و اشتغال زایی 7 نفر دراین زمینه گامهای موثری برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور بردارد.
* لطفاً در ارتباط با ویژگی های طرح خود توضیحاتی بفرمایید ؟
طرح من تولید قطعات خودرو کشاورزی است. یکی از ویژگیهای طرح این است که با کمترین امکانات کالاهایی با کیفیت بالا چه از لحاظ کمی و چه کیفی تولید کرده ام.
محصولات تولید شده علاوه بر این که در 30 سال گذشته در نوع خود بی نظیر است، توانسته بازار مناسبی نیز ایجاد کند به طوری که با 2 شرکت مهندسی و تامین قطعات ایران دیزل (اپکو) و شرکت آذاران تبریز در ارتباط هستیم و بخش از نیازهای آنها را تامین می کنیم.
* آیا قطعات تولیدی به خارج نیز صادر می شود ؟
کار خود را حدوداً یک سال است شروع کردیم و به لحاظ کمبود سرمایه روی صادرات برنامه ریزی خاصی نداشته ایم اما با توجه به برپایی نمایشگاه صنعتی و بین المللی تبریز و شرکت در این نمایشگاه با کشورهای ترکیه، آذربایجان و برخی کشورهای عربی گفت و گو داشته ایم و از اواخر سال 88 زمینه ها صادرات به این کشورها فراهم خواهد شد.
* به نظر شما ارائه تسهیلات به بنگاه های زودبازده اقتصادی چه تاثیری بر اقتصاد کشور دارند ؟
بنگاه های زودبازده تاثیر مطلوبی بر اقتصاد کشور دارند به شرطی که تسهیلات به بنگاه هایی داده شود که بتواند علاوه بر اشتغالزایی و افزایش تولید پایدار نیز باشند.
طرح بنگاه های زودبازده تجربه ای است که در بسیاری از کشورهای صنعتی جواب داده است.
اما یکی از مشکلات دریافت وام ها وثیقه ای است بسیاری از این بنگاه ها چون در ابتدای کار هستند و توان این کار را ندارند از گرفتن وام منصرف می شوند اما اگر تمیهداتی اندیشیده شود و اعطای این وام ها صورت دیگری بخود بگیرد طبعاً کارآفرینان رغبت بیشتری برای کار پیدا خواهند کرد.
* به نظر شما کارآفرین به چه کسی می گویند ؟
کارآفرین کسی است که از فکر و اندیشه خود در جهت خلق یک ایده کمک می گیرد.
این فکر و اندیشه هم به پیدایش فرصت های شغلی کمک می کند و هم باعث می شود تا از کم ترین امکانات به بهترین نتایج دست پیدا کرد. کارآفرینان بدون دریافت هیچ گونه تسهیلاتی به دلایلی که عنوان کردم در این کار موفق بوده اند.
به امید روزی که بتوانیم ایرانی آباد از لحاظ اقتصادی داشته باشیم و این روزی به نتیجه خواهد رسید که امکاناتی که در اختیار کارآفرینان قرار می گیرد، با رویکردی جدید باشد.
 منبع : وزارت کار و امور اجتماعی

بازدید : 5714

نماد اعتماد
logo-samandehi