مصاحبه با اقای مومنی : شرکت سیروسفر

نام: اقای مومنی

شرکت:سیروسفر

نام محصول:خدمات مسافرتی وتوریستی

تحصیلات:دیپلم طبیعی

 معمولاَ 80درصدانهایی که شغلهای مختلفی دارند فرزندانشان دوست دارند شغل پدرانشان را ادامه دهند. پدرم هم دوست داشت که  من راهش را در شرکت قدیمی حمل و نقل خودش ادامه دهم. ولی من تحصیلاتم را تا دیپلم ادامه دادم  وچون به خلبانی علاقه داشتم امتحان دادم و قبول شدم به من پیشنهاد کرد که من دست تنها هستم و کنار او کار کنم و من هم قبول کردم.

ما به اتفاق یکی از دوستان که شریک هستیم این شرکت را بنا کردیم. این شرکت در سال 69با توجه به مشکلاتی که سازمان حمل ونقل برای مسافران و ارگانها بوجود اورده بود توانست موافقت برای حمل و نقل را تحت عنوان تعاونی کسب نماید. وقتی که شرکت را بنا کردیم به این نتیجه رسیدم که نظمی در کارمان برقرار کنیم. ان چیزی که مهم بود وضعیت بلیط، وضع سرویس دهی، پیش فروش بلیط، اموزش رانندگان  و برخورد کسانی که بلیط می فروختند با مردم بود. وقتی این شرکت را بنا کردیم می خواستیم از لحاظ حمل و نقل پیشرفت کنیم در سال 70 به نمایشگاه اتوبوس رفتیم که طی دیداری قرار شد برای ما اتوبوس وارد کنند که متاسفانه افراد متعهدی نبودند و به وعده خود وفا نکردند. بنابراین خودمان در سال 72 کارخانه ای برای زدن  شاسی زدیم وبا شرکت ایران خودرو هم برای اتاقها به توافق رسیدیم که دراسفند 72 اتوبوسها اماده شد که حدود 15 دستگاه بود وبه حمل ونقل شهرداری پیشنهاد دادیم این باجه ها را برای سرویس دهی استفاده کنیم که بالاخره با این طرح موافقت شد که ما از همین جا سرویس دهی ویژه را بنا کردیم.

شاسی های ما همه وارداتی بوده که البته الان شاسی در ایران تولید می شود تا اینکه در حدود 3 ماه قبل شرکت حمل ونقل به ما پیشنهاد دادند که تعدادی شاسی از ایران خودرو بگیریم ودر اختیار اتاق سازان بگذاریم وما هم امادگی خود را اعلام کردیم این ماشین تقریباَ در دنیا حرف اول را می زند.

ما وقتی وارد یک کاری شویم اول برنامه ریزی می کنیم تا ببینیم می شود یا خیر. شرکتهائی هستند مثلاَ در فرانسه بنام پرولکار این شرکت سواری کرایه می دهد با راننده، بدون راننده که یک سیستمی برنامه ریزی کردند با اینترنت که از تمام نقاط جهان هر کس بخواهد مسافرت کند تماس می گیرد وماشین وهمه چیز در اختیارش قرار می دهند.

ما مشکل مجوزی نداشتیم یعنی خودشان می امدند وبه ما مجوز می دادند ودرحال حاضر نیز فکر می کنم با این کارمان باعث تحرک هم در بخش خصوصی وهم در بخش دولتی در این زمینه شدیم.

بازدید : 6180

نماد اعتماد
logo-samandehi