مصاحبه با مهندس محمود خراسانی : شرکت پادیسان

نام نام خانوادگی:مهندس محمود خراسانی

نام محصول: اجاق گاز

شرکت:پادیسان

تحصیلات:فوق لیسانس مدریت

 محمود خراسانی مدیر اجرایی گروه صنعتی پادیسان هستم، فوق لیسانس مدریت صنعتی دارم  و از حدود سال 1373 به گروه صنعتی پادیسان پیوستم. در خانواده نسبتاً مرفه مذهبی در اصفهان متولد شدم، دوران تحصیل را در اصفهان گذراندم، پدرم تاجر خشکبار بود و با خارج از کشور هم ارتباط داشتیم چون پدرم محصولاتش را به خارج هم صادر می کرد. دوران دانشگاه را در تهران گذارندم  و در حین تحصیل در یکی از کارخانه های اطراف تهران در سمت امور مالی آن کار می کردم  و بعد از اتمام تحصیلات برای خدمت سربازی به اصفهان اعزام شدم و در اصفهان در حین سربازی شروع به تدریس در یکی از م‍‍ؤسسات آموزش عالی نمودم و بعد از پایان سربازی به تهران آمدم  و در تهران به کار تجارت مشغول شدم. با شروع جنگ، احساس کردم که باید به کار تولید بپردازم  و به کار کشاورزی و دامداری مشغول شدم. در عین حال گروه صنعت و صادرات را دنبال می کردم تا این که گروه پا دیسان از من دعوت به همکاری کرد و تقریباً با این شرکت شریک شدم و مدریت آنجا را به من سپردند. اگر چه که در یک خانه مرفه به دنیا آمدم اما خانواده ام با کار بزرگ شده بود و از بچگی همراه پدرم به بازار می رفتم  و در بازار اصفهان کار می کردم و کار را عبادت می دانستم و حتی خرج دانشگاه را خودم در می آوردم. نمی توان شانس را ملاک برای موفقیت دانست. آنچه که در تولید می تواند عامل مؤفقیت باشد، پشتکار و برنامه ریزی است  و انسان خودش می تواند سرنوشت خودش را رقم بزند. قبل از فعالیتم در شرکت پادیسان در یک شرکت خانوادگی فعالیت داشتم ولی پادیسان چون سرمایه گذاری وسیعی می خواهد و این کاری نیست که بتوان با سرمایه مختصر انجام داد و باید شرکت را جمعی اداره کرد. در پادیسان تمام تصمیم گیری ها در اختیار خودم است چون علاوه بر این که در قسمت هیئت مدیره و اجرایی هستم از تمام آقایان برای کار وکالت دارم. اگر روزی این اختیارات را بگیرند بعید می دانم که در اینجا بمانم. از پرسنلم بسیار راضی هستم، از طرفی خودم حق و منافع متقابل را رعایت می کنم  و معتقدم که دست کار گری که کار می کند را باید بوسید و وقتی بعضی از جوانان را می بینم که کار می کنند واقعاً لذت می برم. اگر دچار مشکل شویم باید راه چاره ای اندیشید و نباید از شکست فرار کرد چون به هر حال راه حلی برای هر مشکل وجود دارد با مشورت و تدبیر می توان کار را به بهترین نحو انجام داد. از جمله اولین نو آوری هایی که دراین زمینه انجام دادم: بهینه کردن سوخت است طوری که حرارت زیاد داشته باشددر حالی که کمترین انرژی را مصرف کند.

دومین مسئله افزایش حجم فر و تولید گرمایی بهتر است. کارهای پیچیده ای نبود که با استفاده از مهندسین با تجربه قابل حل است.

ما تقریباً همه ی موارد را بهینه کردیم از شکل ظاهری یک گلز تا کیفیت آن، و تقریباً می توان گفت که اجاق گاز ما در سطح جهانی دارای اعتبار است. ما با دانشگاه و اساتید مختلف در ارتباط هستیم  و سعی ما بیشتر بر این است که اطلاعات ما به روز باشد و ارتباط منطقی بین ما و دانشگاه وجود داشته باشد. شعار اصلی ما این است که حق با مشتری است و با هر گونه انتقاد منطقی برخورد می کنم  و پیشنهاد وانتقاد را به کمیته های فنی ارجاع می دهیم  و به مسائلی که واقعاً جنبه عملی دارند عمل می کنیم. رکن اصلی کار ما کیفیت بهتر و قیمت مطلوب تر است اگر غیر از این باشد از رقبا عقب می مانیم. ما دارای واحد تحقیقات هم هستیم ما با دنیای خارج در ارتباط هستیم  و در نمایشگاههای خرج از کشور هم کار شرکت می کنیم، ایده ها را می گیریم  و تغییر می دهیم چون همه این ایده ها قابل پیاده شدن در ایران نیست به این دلیل که تکنولوژی لازم را در اختیار نداریم.

ما در مورد بازار یابی هم افرادی که تجربه کاری دارند را در اختیار داریم، ما مطلقاً برای فروش بازار یابی نمی کنیم  کارکنان ما به کسبه مراجعه می کنند و سلیقه ها را از مشتری می گیرنند و به ما منتقل می کنند و واحد های بازار یابی و تحقیقات به صورت مکتوب با هم درارتباطند. توجیه مالی هر پروژه را قسمت مدریت انجام می دهد و بودجه بندی به هیئت مدیره ارجاع داده می شود ودر آنجا تصویب و اقدام می گردد. من اعتقاد دارم که حتماً بین دانشگاه و یک مؤسسه صنعتی ارتباط باشد و برای دانشجویان، کارخانجات یک دانشگاه عملی محسوب می شود. جوانان به عنوان نوک هرم مملکت هستند فقط کافیست که جذب شوند و بعد خودشان راه را پیدا می کنند و به موفقیت می رسند.

بازدید : 8555

نماد اعتماد
logo-samandehi