مصاحبه با کمیل کسائیان : شرکت بازرگانی کسائیان

نام و نام خانوادگی: کمیل کسائیان

نام محصول: انواع هود آشپزخانه و ماشین ظرفشویی

شرکت: بازرگانی کسائیان

تحصیلات: دیپلم

من کمیل کسائیان، در سال 1331 در سنگسر سمنان در یک خانواده ی عشایر به دنیا آمدم.

پدرم دامپرور بود و بیشتر مواقع در حال کوچ کردن بودیم به همین دلیل در امر تجارت نیز اشتغال داشتند.

پدر و مادرم، من را در زمینه ی تحصیل و برنامه ریزی برای حرکتهای اقتصادی آزاد گذاشته بودند.

بعد از اینکه دیپلم گرفتم در دانشگاه در رشته مدیریت صنعتی قبول شدم ولی تمایلی نداشتم به همین دلیل نرفتم چون علاقمند به تکمیل زبان انگلیسی و ایتالیایی بودم و در کلاسهای خصوصی و طی سفرهایی که به خارج از کشور داشتم آنها را آموختم.

من دوست داشتم به عنوان یک تولید کننده و صنعتگر در جامعه باشم از نظر من دانشگاه رفتن مرا از هدف اصلیام دور می کرد.

از سال 1367 به عنوان مدیریت بازرگانی کسائیان که از شرکتهای مختلفی در بخش صادرات، واردات و تولید تشکیل شده بود شروع به کار کردم که برای شروع آن از اعتبار و سرمایه ی اندک خانواده ام استفاده کردم.

یکی از تولیدات ما هود آشپزخانه بود که نام آن را تکساز گذاشتیم که امروزه با نام هود کارا تحت لیسانس کمپانی نابود به عنوان اولین تولید کننده هود در جهان به بازار عرضه می شود.

بعد از تولید هود، ما شروع به تولید ماشین ظرفشویی برای اولین بار در ایران کردیم. ابتدا به صورت سنتی کار می کردیم ولی بعد از آن به یک شرکت خارجی پیوستیم و پیشرفته تر عمل کردیم.

زمینه ی دیگر فعالیت ما صادر کردن فرآورده های دامی است. ما پوست دامها را در کشور به سالامبوگ، کراس و چرم تبدیل می کنیم و هم اکنون اولین شرکت ایتالیایی را در کشور ثبت کردیم و ما یکی از پنج صادر کننده سالامبوگ، کراس و روده ی دامی برای کارخانجات سوسیس و کالباس سازی به کشورهای آلمان، ایتالیا و کانادا هستیم.

من مسافرتهای زیادی به داخل و خارج از کشور برای معرفی محصولاتمان انجام داده ام به طوری که فرشهای ایران را به کشورهای دیگر معرفی و بعد آنها را صادر می کردیم ولی متأسفانه هم اکنون به علت رکود جهانی و وجود کشورهای رقیب مانند هند و پاکستان و چین، کار ما متوقف شده است ولی در حال حاضر اساس شرکت در زمینه ی تولیدی و تجاری می باشد.

ما برنامه های کلانی برای ده سال آینده داریم. یکی از آنها انتقال تکنولوژی از ایتالیا و آلمان به ایران و برنامه ریزی ایجاد اشتغال می باشد.

ما شرکت جدیدی به نام سرمایه گذاری سنگسر ایسکو ثبت کرده ایم که من مدیر عامل آن هستم. این شرکت هدفهای مختلفی دارد که هر کدام دارای گروه R&D می باشد. یکی از اهداف این است که برای اولین بار در ایران صد هزار خودرو گاز سوز شوند.

برنامه ی دیگر ما صادرات سالیانه پنج هزار متر فرش دستباف و اشتغال پنج هزار نفر در سال برای بافندگی در روستاهای مختلف کشور از سمنان تا خراسان می باشد.

هم اکنون نیز در حال برنامه ریزی در قسمت بدنه ی اتومبیل هستیم و سعی می کنیم هر کار را به نتیجه برسانیم و کار دیگری را شروع کنیم.

من همیشه طبق چارچوب و استاندارد خاصی در زندگی عمل کرده ام و خدمت به مردم از جمله کارهای ناتمامی است که اگر خداوند این امکان را فراهم کند در آینده آن را به نتیجه خواهم رساند.     

بازدید : 10049

نماد اعتماد
logo-samandehi