مصاحبه با تیمورتاج علی آبادی : شرکت ترخینه

نام و نام خانوادگی: تیمورتاج علی آبادی

نام محصول: انواع مکمل های غذایی

شرکت: ترخینه

تحصیلات: لیسانس اقتصاد

 
در سال 1325 در تهران متولد شدم. پدرم با گذشت زمان به تدریج تغییر شغل می دادند و بیشتر اوقات مشغول دادوستد مواد غذایی بودند. ارتباط والدین با ما بسیار پسندیده بود و خانواده ی ما همیشه سرزبانها بود.     

بعد از اتمام دوره دبیرستان، وارد دانشگاه شدم و در رشته ی اقتصاد مشغول به تحصیل شدم و در دانشگاه واحدهای عمومی (بیمه) و اختصاصی رشته اقتصاد را گذراندم و در سال 1354 فارغ التحصیل شدم.

من در حین تحصیل در دانشگاه، در فعالیتهای پدرم نیز در زمینه مواد غذایی مشارکت داشتم به طوری که صبح در دانشگاه تحصیل می کردم و بعدازظهر سر کار می رفتم البته همیشه از لحاظ مالی تأمین بودم و چیزی به عنوان مستمری دریافت نمی کردم. به مرور زمان کار وسعت یافت و شکل گرفت. ما فعالیت دیگری نیز داشتیم به طوری که محصولات فعلی ما از خارج وارد می شد این انگیزه در پدرم به وجود آمد که ما هم باید به چنین محصولاتی برسیم و سپس ماشین آلاتی تهیه نمودند و در این مقطع بود که کار شکل واقعی پیدا کرد و چون سن پدرم بالا رفته بود نمی توانست حضور مستمر داشته باشد آن هنگام متوجه شدیم که باید خودمان درآمد داشته باشیم.

به طور کلی ایده ی انتخاب این شغل را پدرم به من دادند و در سال 1341 قطعه زمینی را تهیه نمودیم و دستگاهی را بنا کردیم که برای واحد غلات به کار می رفت و در موقعیت جغرافیایی که درون شهری بود این دستگاه را بنا کردیم چون کار ما مصرف غلات بود به مرور زمان ایجاد غبار، خاک و آلودگی می کرد و آن موقع ممانعت آنچنانی وجود نداشت بعد به تدریج احساس کردیم که همسایگان از این مسئله ناراحت هستند کم کم ترجیح دادیم که محیطی دیگر را ایجاد کنیم. زمینی را در کرج فراهم کردیم و فعالیت خود را آغاز نمودیم و در حال حاضر صاحب محصولات و ماشین آلات مختلف هستیم. البته قابل ذکر است به دلیل حضور مداوم خود در محیط های شغلی که خود باعث شد این کار را به طور کامل قبضه کنیم و روز به روز بهتر شویم چون کالاهایی که ما آم زمان تولید می کردیم یک کالای نو نبود ناخودآگاه مردم به این نوع تولیدات عادت کردند و این تولید و خرید محصول باعث شد در ما انگیزه به وجود آید و چیزهایی که می توانست پیوستگی محصول را کامل کند و نیز ماشین آلاتی که نیاز داشتیم بلافاصله تهیه کردیم که از مدیریت سالم برخوردار باشیم یعنی همکاران را در کنار خود دوست ببینیم به طوری که ماهیانه یک بار دوره ارتباط مسقیم باعث می شود که ما از هر رده حرفشان را بشنویم و اگر نقطه نظری در مورد کار دارند، اعمال کنیم و همیشه ایشان را در کنار خودمان به عنوان کسانی که بتوانند راههای نو و جدید ارائه دهند، استفاده کنیم. به طور کلی من کاملاً از معاشرت استقبال می کنم و خودم را به دیگران نزدیک کرده و در واقع تجمع گرا هستم.

ما دوست داریم که این واحد تولیدی روز به روز رشد کرده و نیروهای بیشتری در کنار خودمان ایجاد نمائیم و از تخصص های بیشتری برخوردار شویم و افتخار ما این باشد که یک شهرت نامی در این جامعه داریم و امیدواریم که به این انگیزه برسیم و تنگناهایی که برای واحدهای تولیدی و واحدهای تحت پوشش وجود دارد، توجه کرده و اگر بنا باشد که این تجمع منحل شود صدمه اش به طور مستقیم به خود مملکت می رسد و آرزوی ما این است روز به روز رشد کنیم که این مستلزم حمایتهای دست اندر کاران می باشد.                

 

بازدید : 6841

نماد اعتماد
logo-samandehi