مصاحبه با حامد حسن یزدی : شرکت راک سیستم

نام ونام خانوادگی: حامد حسن یزدی

نام شرکت: راک سیستم

نام محصول: راک سیستم

تحصیلات: لیسانس علوم سیاسی

 
من حامد حسن یزدی متولد منطقه 13 تهران هستم و کارم را در این زمینه 2 سال به صورت تمام وقت و یکسال به صورت نیمه وقت شروع کردم. در دوران کودکی دوست داشتم راننده کامیون شوم، به کار فنی هم علاقه زیادی داشتم. به رشته صنعت علاقه زیادی داشتم که متاسفانه در دوره ی دبیرستان برای آن رشته حد نصاب لازم را بدست نیاوردم. شاید دلیل علاقه ام به رانندگی از آن جهت بود که خانه ما تهران بود ولی محل کارمان شهریار قرار داشت، به همین دلیل در مسیر راه ماشین های بزرگ را زیاد می دیدم و دوست داشتم که راننده کامیون باشم. در دوران نوجوانی به بروسلی علاقه زیادی داشتم،   و فیلم های اورا هم دنبال می کردم، خودم هم ورزشکار بودم و به ورزش علاقه زیادی داشتم. در دوران کودکی بحران عاطفی نداشتم  ولی در دوران نوجوانی خانواده دچار بحران مالی شده بود چون پدرم مدتی به کار دامداری پرداخته بود و کار مبل را جمع کرده بود بعد از مدتی دامها مریض شدند و به دلیل جنگ داروهای لازم برای آنها یافت نمی شد در نتیجه همه ی دامها مردند، به همین دلیل فشار مالی زیادی را متحمل شدیم و این بحران از نظر انگیزه مادی بر من تاًثیر زیادی گذاشت. پدرم شاغل و مادرم

خانه دار بود. در زمان قبل از انقلاب کار مبلمان خیلی خوب بود. قبل از دانشگاه هفته ای یک روز به کلاس می رفتم و کنده کاری روی چوببرای مبل را یاد می گرفتم  و انگیزه ام همان علاقه ای بود که به کار فنی، صنعتی و مکانیکی داشتم. من در دوران دبیرستان دانش آموز فعالی نبودم اما از زمانی که به دانشگاه رفتم به این رشته علاقه زیادی پیدا کردم چون بحث ها و کتابهایی که آنجا مطرح می شد اصلاً در بیرون جامعه عنوان نمی شد و علاقه ی زیادی دارم که رشته تحصیلی ام را ادامه دهم ولی ادامه تحصیل شرط لازم برای موفقیت نیست. در روزگار ما پیشرفت های دنیاست که آینده را تعیین می کند آن هم به خاطر تک قطبی شدن جهان است ولی با این وجود هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.

آینده را روشن می بینم. در دنیا یی که ما آفریده شده ایم، خداوند به تمام انسانها اختیار داده  و همه می توانند زندگی خودشان را بسازند ولی از طرفی خداوند سرنوشت انسانها را به نوعی در دست خود قرار داده یعنی جبر و اختیار حالت برابر دارند.

تا زمانی که مذهب به عنوان یک ابزار قرار نگیرد و از آن سوء استفاده نشود مذهب بسیار مفید است.   به کارهای دولتی علاقه زیادی ندارم شاید به خاطر سیستم ناقص اداری می باشد ولی واقعاً کار مبل راک را دوست دارم. در زندگی با شکست مواجه شده ام  وو بسیارهم  ناراحت شدم  ولی با آن کنار آمدم.

از انتقاد اطرافیان استقبال می کنم  و اگر انتقادی سازنده باشد سعی میکنم آن را بکار گیرم  ولی اگر هدف از انتقاد این باشد که مرا نسبت به کار دلسرد کند یا بخواهند کار شکنی کنند به آن توجه نمی کنم  و بیشتر به کارم علاقه نشان می دهم. زمانی که درسم تمام شد یا باید ادامه تحصیل می دادم  و فوق لیسانس قبول می شدم که این بسیار مشکل بود، بنابراین به این فکر افتادم  که به کار پدرم بپردازم، وقتی جوانب کار را برسی کردم  متوجه شدم  که در این سیستم  تولید کنندگان با هم رقابت می کنند، از هم الگو برداری می کنند و قیمتها را پایین می دهند و کیفیت کار هم خیلی پایین است  و در نتیجه تصمیم گرفتم که کار جدید و خاصی را شروع کنم  که هم از نظر طبی مفید باشد  و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد و از همه مهمتر کار تک وخاصی باشد  که در ایران تا کنون تولید نشده باشد، البته مدل اولیه را پدرم درست کرده بود و همین امر باعث جرقه ای شد که من کار او را دنبال کنم. هزینه اصلی ما فقط زمان و فرصت بود از طرفی چون پدرم در کار مبل بود خوشبختانه از نظر کارگاه، ابزارآلات تولیدی و جنس مشکلی نداشتیم  و می دانستم اگر تبلیغات بر روی این  کار انجام شود صد در صد جواب می دهد.

اولین مبلی که تولید کردیم را به یکی از مبل فروشی های تهران به عنوان نمونه دادیم که بسیار مورد قبول واقع شد. برای ساختن این نوع مبل مجوز خاصی نمی خواست. در حال حاضر دو شرکت دیگر به جز ما هستند که در این زمینه فعالیت می کنند، که یکی مبل از ایتالیا می آورد و به قیمت خیلی بالا می فروشد و شرکت دیگر که مکانیزم داخلی و مکانیکی آن را از ایتالیا می آورد و کارهای روی مبل را خودش انجام می دهد. در آینده تصمیم دارم طرح های جدیدی را ارائه دهم. مهم ترین مانع ما کار گر است و بعد قانون کار و همچنین وضعیت بازار داخلی کشور، که هر قشری

نمی تواند این مبل را خریداری کند، مثلاً بیشتر قشر مرفه جامعه توانایی خریدن این نوع مبل دارند. از جمله نقاط ضعفمان زمان و سرمایه ی لازم برای کار است، و تقاط مثبت کار ما این است که کار ما تک است و سه سال گارانتی دارد و در تولید این نوع مبل از بهترین جنس استفاده شده است. انسان باید تلاش و کوشش کند تا به آنچه که می خواهد برسد به جوانان توصیه می کنم که با در خانه نشستن کاری درست نمی شود، باید زحمت کشید تا به نتیجه رسید و دیگر اینکه خود باخته نباشند و ترجمه قران را حتی یکبار هم که شده بخوانند.        

بازدید : 11176

نماد اعتماد
logo-samandehi