مصاحبه با عدالت پیشه: شرکت کاوش الکترونیک

نام ونام خانوادگی: آقای عدالت پیشه

شرکت: کاوش الکترونیک

تحصیلات: دیپلم ریاضی

نام محصول: کاوش الکترونیک

 
ازهمان دوران کودکی به لوازم برقی و صنعت الکترونیک علاقه ی زیادی داشتم. در کل کارهای عملی را خیلی دوست دارم و علاقمند بودم که در رشته های فنی ادامه تحصیل دهم.

در سنین نوجوانی به جبهه رفتم و بعد از جنگ توانستم دیپلم بگیرم، اما ازهمان ابتدا به کارهای تولیدی عشق می ورزیدم و در رویا هایم خودم را در مدیریت صنعتی یک کارخانه یا مدیر عاملی می دیدم که کار صنعتی انجام می دهم. از لحاظ  خانوادگی مشکلی نداشتم  و الان خوشبختانه، هم پدر و هم مادرم در قید حیات هستند که امیدوارم همیشه در پرتو حمایت آنان قرار گیرم. در یک خانواده مذهبی در حد متوسط بزرگ شدم. پدرم در گذشته بازاری بود بعد از انقلاب در زمینه موٌسسات خیریه کار می کرد. از نظر اقتصادی هم در خانواده مشکلی نداشتم.

از نظر من ادامه تحصیل و مخصوصا ٌتحصیلات دانشگاهی شرط لازم برای موفقیت نیست. علت اینکه در کنکور شرکت نکردم این بود که اعتقاد داشتم اگر بخواهم به دانشگاه بروم  از آنچه که به آن علاقه دارم دور خواهم شد. نظر من این بود که هر جا که نیاز داشته باشم از مشاوره افراد متخصص استفاده می کنم یا خودم در آن زمینه به مطالعه می پردازم. چیزی که همیشه مرا ارضاء می کند کار کردن است.

زندگی روال خودش را دارد و بستگی دارد که چگونه با آن کنار بیاییم. به شانس و اقبال اعتقادی ندارم، هر کس خودش می تواند مسیر خودش را انتخاب کند. پدرم همیشه به ما نصیحت می کرد که سعی کن نان خودت را در آوری، از این رو علاقه چندانی به کارهای دولتی نداشتم و برایم قابل تحمل نبود.

به هدفی که می خواستم هنوز نرسیده ام. ایرادهایی که به کار وارد شده سلیقه ایست و به صورتی نیست که کل مجموعه را زیر سوال ببرد. پشتکار حرف اول را در کار میزند و شاخصه ی اصلی همه ی افرادی که در دنیا موفق شدند پشتکار است.

تا به حال به شکستی که مسیرم را تغییر دهد برخورد نکرده ام. به نظرم هیچ نقطه بن بستی در زندگی وجود ندارد و همیشه یک راه برای حل مشکلات وجود دارد. روحیه ام  طوری است که سعی می کنم کارم را به بهترین نحو انجام دهم اما اگر دیگران مخالف کاری که انجام می دهم باشند، چندان تاًثیری در روحیه ی کاری ام ندارد. کار کاوش الکترونیک را به لحاظ همان ضعفی که در مملکت ما هست و آن هم در زمینه کمک آموزشی شروع کردم. عامل اصلی که باعث شروع کارم شد، مطالب کمک آموزشی بود. شاید آن زمان فکر می کردم اگر این کار انجام شود با یک بخش عظیم از پشتوانه دولتی که آموزش و پرورش و صنایع از آن حمایت می کنند رو به رو می شویم و کارمان پیشرفت قابل توجهی می کند. رایزنی های اقتصادی در هر تولیدی وجود دارد، ما نیز جوانب کار را برسی کردیم، به نظر طرح موفقی بود. از زمانی که این ایده به ذهنمان رسید تا شروع کار چیزی حدود 8 ماه طول کشید. این کار هزینه بالایی میبرد چون چند قطعه ی آن از نظر ساخت قالب بسیار پیچیده بود و هم جنس آن گران بود.

از لحاظ مالی تعدادی از دوستان مخالف بودند که کار را با وام بانکی شروع کنیم. ما کار را ابتدا با حجم پایینی از سرمایه شروع کردیم.

مشکلی که همیشه در ذهنم وجود داشته این بود که، جنسی که الان با این مشخصات وارد بازارمی شود و از اعتبار خاصی هم برخوردار است چرا نمی تواند یک پروانه ساخت بگیرد؟

این موضوع برای ما به عنوان یک مشکل بزرگ محسوب می شود. نقطه قوت کار ما این است که از حجم بالای مشتری  می تواند برخوردار باشد و نقطه ضعف کار هم از آنجایی است که سلسله مراتب کارهایی که انجام شده چون هدفمند نبوده است با یک وقفه چند ساله رو به رو شده است و این مسئله شعار اصلی ما را که الکترونیک را با کاوش الکترونیک بیاموزید، نمی تواند پوشش دهد.

رسیدن به هر کاری غیر ممکن نیست فقط باید آستین همت را بالا زد و تلاش و پشتکار داشت

بازدید : 9635

نماد اعتماد
logo-samandehi