مصاحبه با علی رضا کرم لو : شرکت آفرند

نام و نام خانوادگی: علی رضا کرم لو

نام محصول: فون توفون و اینترنت

شرکت: آفرند

تحصیلات:

 
من علی رضا کرم لو هستم و در تهران متولد شدم. از کودکی به وسایل برقی علاقه زیادی داشتم  و با وسایل برقی زیاد بازی  می کردم  یکی از عواملی که باعث پیشرفتم شد با وجود مخالفت خانواده ام وارد هنرستان شدم  و رشته الکترونیک را آنجا شروع کنم و از همان زمان علاقه زیادی به ساختن دستگاههای مختلف داشتم  و همین باعث شد در همین زمینه حرکت کردم.

همه ی دوستان و همه ی برایم به عنوان یک چراغ راهنما بودند. در شروع همه ی کارها مشکلاتی وجود دارد  و بحران اقتصادی تا حدودی وجود داشت، قطعاً در این کار خانواده، دوستان و آشنایان در پیشرفت کار بسیار به من کمک کردند. خوشبختانه بحران عاطفی خاصی نداشتم و سعی می کنم  درگیر آن نشوم  چون خیلی عقب می مانم. پدرم شاغل بود و مادرم خانه دار بود و پدرم در زمینه پوشاک فعالیت داشتند و از نظر اقتصادی مشکل خاصی نداشتیم. ادامه تحصیل مهم است منتهی تجربیاتی که ما در خارج از دوران تحصیلمان بدست آوردم  با ارزش تر از زمان تحصیل بود و زمانی هم که خودمان شروع به کار کردیم متوجه شدیم که حرکت اصلی ما از این جا شروع می شود، به همین دلیل است که انگیزه برای ادامه تحصیل پیشرفت پیشرفت می تواند باشد ولی کافی نیست. ما معمولاً در مقابل مشکلات خیلی انعطاف پذیر هستیم و سعی می کنیم که ایده جدیدی را پیدا کنیم بنابراین آینده را همیشه روشن می بینم. شانس را ما خودمان به وجود می آوریم و درصد پیشرفتمان هم به ایمان خودمان بستگی دارد بنا براین خیلی نگران این مسائل نیستم.

به هرحال نوا قصی همیشه درکار وجود دارد ولی این دلیل برعدم پیشرفت یک شرکت نیست  ما هر زمانی که بخواهیم یک حرکت جدید را شروع کنیم باید چندین سد را برداریم  و در این راه مشکلات بسیاری وجود دارد، ولی در کل حرکت مجموعه به نظر من یک حرکت خاص  و کم نظیر در ایران است. پشتکار حرف اصلی را در کار می زند هر چه اعتقاد شما به انجام کار بیشتر باشد، بیشتر پیشرفت خواهد کرد و از مشکلاتی که پیش می آید نباید ترسید. انسانی که شکست نخورده طعم پیروزی را هیچ وقت نمی فهمد، من بارها در زمینه های مختلف این مسئله را تجربه کرده ام اگر انسان از مشکلات درس بگیرد قطعاً آن را دیگر تکرار نمی کند و نواقصی که وجود دارد را می توان از بین برد. قبل از این که ما به ایده phon to phon   برسیم در ایران کافی نت های بسیاری وجود داشت که از طریق یکسری سایت های تلفنی ارتباط برقرار می کردند و قیمت ها هم بسیار ارزان بود و ما به این فکر افتادیم که مردم بدون این که مراجعه داشته باشند و به طور 24 ساعته و به صورت خودکار بتوانند چنین تجهیزاتی را استفاده کنند  و به همین دلیل شروع به ساختن تجهیزات  کردیم وتوانستیم کارت های تلفنی را عرضه کنیم  که شخص از منزل خودش یا از یک تلفن همگانی یا تلفن همراه به سادگی بتواند با خارج از کشور تماس برقرار کند، با توجه به این که دنیای اینترنت دنیای بسیار وسیعی و جای پیشرفت بسیاری در آن وجود دارد، در واقع فعالیتمان را در زمینه خدمات اینترنتی متمرکز کرده ایم. یکی از بزرگترین مخالفان در این راه شرکت مخابرات محسوب می شد و ما آرزو می کنیم  که به جای این که مشکل برای شرکت های خصوصی به وجود آورند همه دست به دست هم دهند و برای رفع نیازهای جامعه یک حرکت اساسی انجام دهند.

در زمینه مالی کاملاً خودکفا عمل کردیم  و هیچ کس کمکی در این زمینه به ما نکرد.   ما کل ایران را سرویس دهی می کنیم  و نمایندگانی در سراسر ایران داریم. رقبای ما از لحاظ سطح کاری  و تعداد مشترکین در سطح پایین تری وجود دارند، ولی رقبا نیز به عنوان همکاران ما به حساب می آیند آگر آنها دچار مشکل شوند ما در جهت رفع آن می کوشیم  و اگر برای ما مشکلاتی به وجود بیاید متقابلاً آن ها نیز به ما کمک می کنند.   مشکلاتی که در رابطه با این کار وجود داشت، تجهیزات انجام این کارو نداشتن نیروی تخصص در این زمینه بود. ولی با وجود شکلات بسیار توانستیم به لطف خداوند برآن ها غلبه کنیم. در پایان جمله ای را از بزرگان به کارآفرینان جوان آینده بیان می کنم : مهم نیست که چه راهی را می روید و به چه چیزی اعتقاد دارید، فقط مهم آن است که در راه خود ثابت قدم باشید. اگر کاری را که می خواهید انجام  دهید به آن کار هم اعتقاد دارید با پشتکار و توکل بر خدا از بدون ترس از مشکلات حتماً پیروز خواهید شد.

بازدید : 9975

نماد اعتماد
logo-samandehi